Divá Bára PDF Book by Božena Němcová PDF ePub

Divá Bára

by Božena Němcová
3.40 • 607 votes • 15 reviews
Published 01 Jan 1943
Divá Bára.pdf
Format Paperback
Pages58
Edition3
Publisher J. Jiránek
ISBN -
ISBN13-
LanguageczeDivá Bára Ebook Description

Divá Bára PDF Book has good rating based on 607 votes and 15 reviews, some of the reviews are displayed in the box below, read carefully for reference. Find other related book of "Divá Bára" in the bottom area.

Povídka Boženy Němcové, Divá Bára, zpracovává dodnes aktuální tematiku života „odlišného“ člověka ve společnosti. Bára je milá a veselá dívka, která však nesplňuje typické představy o dívce své doby. Její nebojácnost, samostatnost a nezvyklý zjev, ji činí odlišnou, a proto není vesničany přijata. I zde se ale našli lidé, kteří dokázali mít Báru rádi takovou, jaká je...

Divá Bára Reviews

Klara B.
- Usti Nad Labem, Czech Republic
5
Sun, 17 Jan 2016

MÍSTO A DOBA DEJE:
Vesnice Vestec (Nymbursko), 19. století
DEJ:
Obecní pastýr Jakub se oženil s deveckou Bárou. Po roce se jim narodila dívka, kterou pojmenovali po mamince. Kvuli povere si lidé z vesnice mysleli, že se v díteti skrývají zlé nadprirozené síly.
Zanedlouho Jakubovi zemrela manželka a vychovával Báru sám. Tu kvuli jejím neobycejným vlastnostem prezdívali vesnicané "divá Bára". Ona sama na žádné povery neverila a nebojácne chodila v noci tam, kam se obycejní lidé neodvážili ani ve dne.
Dívka kamarádila s Elškou, neterí faráre, a s Jozífkem, synem kostelníka. Proto mohla chodit na návštevy na faru, kde se jí velmi líbilo. Když deti vyrostly, Jozífek šel do mesta studovat, Elška odjela k bohaté nemocné tete do Prahy a Bára zustala doma s tatínkem.
Za tri roky se Elška vrátila od tety, kterou vylécil lékar Hynek. V Praze se z ní stala slecna, ale presto si s Bárou stále dobre rozumela. Sverí se jí, že se zamilovala do Hynka a chce si ho vzít za muže, ale Pepinka, sestra faráre, ji chce provdat ze bohatého, ale nehezkého a zbabelého správce.
Bára prozradila Elšce, že má ráda myslivce, ale myslí si, že se mu nikdy nemuže zalíbit. Ale nezapomnela na problém svojí kamarádky a chtela jí pomoci. Prestrojila se za strašidlo a vystrašila správce, že pokud ješte pujde na faru za Elškou, zle se mu povede. Ale lidé odhalili, že strašidlem byla Bára a za trest musela strávit noc v domku na hrbitove.
Ráno za ní prišel myslivec a požádal ji o ruku. Elšce prišel z Prahy dopis, že na ni Hynek nezapomnel, z cehož se radovala i Bára.
Pred svatbou se s Bárou všichni usmírili a popráli jí hodne štestí do nové etapy života.
JAZYK:
Prevažuje spisovný jazyk a typické vesnické výrazy (kravka, Kostelníkovic)
HLAVNÍ POSTAVY:
Bára - nezávislá, silná, temperamentní, statecná, narušuje predstavy o pasivním postavení ženy
Eliška - její opak

Sisi-alex
- ČR, ČR, Czech Republic
4
Tue, 13 Mar 2018

3,5 *

Piet
- Forchheim, 02, Germany
3
Fri, 21 Feb 2014

This is a nice little story about a lonesome peasant girl underestimating herself until finally finding the love of a huntsman. Similar to other works, novels, fairy tales by Nemcova it is less the stories' quality than the stories written in proper Czech that have made them important for their original readers. A side effect: The Czech is again very easy to follow for those who are willing to learn the language and are not speaking it actually.

Zuzka
- Usti Nad Orlici, 86, Czech Republic
3
Sun, 05 May 2019

👻

Laďka
- Czech Republic
2
Tue, 02 Jan 2018

Došla jsem k půlce a jako ne,Němcová mi nikdy nebude sedět.

Related Books of "Divá Bára"

Tyrolské Elegie Book by Karel Havlíček Borovský
by Karel Havlíček Borovský
Petrolejové lampy Book by Jaroslav Havlíček
by Jaroslav Havlíček
May Book by Karel Hynek Mácha
by Karel Hynek Mácha
Bylo nás pět Book by Karel Poláček
by Karel Poláček
Nikola the Outlaw Book by Ivan Olbracht
by Ivan Olbracht
Strakonický dudák Book by Josef Kajetán Tyl
by Josef Kajetán Tyl
Těžká hodina Book by Jiří Wolker
by Jiří Wolker
Mr. Theodore Mundstock Book by Ladislav Fuks
by Ladislav Fuks
Prague Tales Book by Jan Neruda
by Jan Neruda
Navzdory básník zpívá Book by Jarmila Loukotková
by Jarmila Loukotková